Co u nás můžete dělat?

Co u nás můžete dělat?

Co u nás můžete dělat?

Jestliže si budete chtít užít klidu a krásy přírody a jste vášnivými houbaři, rybáři, cyklisty a nebo se jen rádi procházíte po okolí, nebo památkách, tak se u nás určitě nudit nebudete.

Houbařský rájRybáři si přijdou na svéPro milovníky skálolezectví blízké skály dalesicekolaOResized_20190405_120516_6812

Cyklostezky

Možnost zapůjčení horských kol z naší "žluté flotily". V sezóně jezdí cyklobus z Brna. www.idos.cz

Pivovarská

Z Oslavanského zámeckého pivovaru k Dalešickému pivovaru filmových Postřižin. Trasa: Vhodná pro krosová a horská kola. Ketkovský mlýn (údolí Oslavy), rozhledna Babylon, hráz přehrady Dalešice, pivovar Dalešice, kolem zříceniny hradu Rabštejn, Mohelenská hadcová step, Biskupský kopec. 

Energetická

Od historie do současnosti energetiky přes dvě přehrady na řece Jihlavě. Zámek Oslavany, přehradní hráz Mohelenské přehrady, Mohelenská hadcová step, IC Elektrárny Dukovany, hráz Dalešické přehrady, rozhledna Babylon. Délka 48 km. 

Templářská

Okruhová tématická cyklostezka Templářská. Kolem zřícenin hradů na Oslavě a Jihlavě za pivem Templář 5170, 5199, 403, 403a, 403, 5170 a modré pásové značení Oslavany, Templštejn. Délka 39km.

Hornická

Tématická okruhová cyklostezka Hornická. Od kouzelného údolí Oslavy k Bílému potoku bývalým Rosicko-oslavanským kamenouhelným revírem za hornickými památkami. 5173, 5171, 5193, 5189, 5199, 5170 a červené pásové značení. Zámek Oslavany. Délka 50 km. Krátký okruh: Délka 25 km.

Mlynářská stezka

Mlynářská stezka je tématická nadregionální cyklistická trasa, jejíž hlavním motivem je historie mlynářství. Navržená trasa, jejíž délka dosahuje 184,8 km. Trasa začíná v Novém Městě na Moravě a končí v Dolním Rakousku. Cílovým bodem je hraniční přechod Čížov-Hardegg (pouze pro pěší a cyklisty). Zde se Mlynářská stezka napojuje na síť cyklotras a cyklostezek v Dolním Rakousku které kopírují vodní toky, na nichž leží jednotlivé mlýny.

Rybáři si přijdou na své

Každý rybář, který vlastní prut a rybářský lístek, by si je měl vzít sebou. Na řekách Jihlavě a Oslavě se ryby chytají přímo samy. Nevěříte? ... Vyzkoušejte. Ale i ten kdo nevlastní prut ani lístek si může zachytat na soukromém revíru v Ivančicích (vybavení zapůjčují).

Také je možno rybařit na Dalešické a Mohelenské přehradě a blízkých rybnících. Voda v řece Jihlavě je tak čistá že v ní žijí raci. Nebo si můžete zachytat na našem malém rybníčku ve Lhánicích

Pro milovníky skálolezectví blízké skály "Baby".

Pro milovníky skálolezectví blízké skály tipy na vylety baby

Pro milovníky piva

Nedaleký pivovar z filmových Postřižin v Dalešicích s muzeem Rakousko-Uherského pivovarnictví. Dále pak zámecký pivovar v Oslavanech. 

Houbařský ráj

Lesy v okolí Mohelna jsou plné malých, malinkých, velkých a obrovských hub. Každý kdo nás navštíví v období houbařské sezóny, tak by rozhodně neměl ráno zahálet.( Mohl by přijít o pár plných košíků.)

Kontakt

Tomáš Kořínek, Marie Kořínková

  • Mobil: +420 607 966 705
  • Telefon / fax: +420 568 642 184
  • E-mail: penzionmarie@seznam.cz
  • E-mail: tokorinek@seznam.cz
Adresa

675 75, Mohelno 499
40 km jihozápadně od Brna

Kontaktujte nás
Poptávka ubytování

Obsah toho webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován. Cookies zásady.
© Všechna práva vyhrazena. www.ubytovanimohelno.cz Vytvořila firma IT Partner